SellerAcademy
Chcete úspěšně prodávat své produkty na Amazonu? Máte jedinečnou možnost využít našeho know how.

6 důvodů proč podnikat na Amazonu

Zájem? Zvědavost? Touha?

To vše jsme měli, než jsme na Amazon narazili. Hledali jsme podnikání, které nám umožní cestovat a pracovat odkudkoli na světě. Ideálně jsme se chtěli uživit a dovolit si výlety a zážitky. A také jsme se chtěli dostat z té pasti, kdy musíte pracovat jen pro peníze. Aneb hodinová mzda a ani halíř navíc. Chtěli jsme opak. Pracovat chytře, ne tvrdě. Nebavilo nás pracovat 12 hod denně a chtěli jsme si víc užívat, poznávat, objevovat, žít, cestovat. A tak jsme objevili Amazon.

Amazon je skvělá příležitost, jak si vytvořit NADstandartní příjem a přitom tomu nevěnovat 12 hod denně. Jenže to už je po startovací době, kdy už produkt/y prodáváte. Než projdete výběrem produktu, výrobou a marketingem, zabere to čas. A úsilí. Možná i celé dny. A tak poznáte vaší pevnou vůli. Proto Amazon není pro každého. Ale když ustojíte začátek a začnete už prodávat, získáte víc času pro sebe. Potom už stačí pár hodin denně, případně týdně.

Pro lepší přehled, pojďte si to shrnout do bodů ?

 

1. Váš ŠÉF jste VY

Tento bod má sám o sobě výhodu i nevýhodu. Ten velký plus je ten, že nikdo cizí vám neřídí život. Nedává vám pracovní dobu ani plat. Nezaručuje stabilitu a nebere za vás zodpovědnost. Jste to vy. Jste svobodní a musíte si to vše zařídit sami. Mít nad sebou pevnou ruku a jít si za tím, co chcete. Mínus může být ten, že ne všichni to umíme. Ale zaručuji vám, že naprosto všichni to máme v sobě a postupně se to můžete naučit. Vytvořit si nové návyky, které vám pomůžou žít podle svých představ.

„Dobré zvyky se těžce nabývají, ale snadno se s nimi žije. Zlozvyky se snadno získávají, ale život s nimi je obtížný.“
* Zig Ziglar

 

2. FLEXIBILNÍ A ODKUDKOLIV

Aneb kdy chceš a kde chceš. Co víc k tomu dodat? To má ale dnes skoro každý podnikatel a freelancer. Vy, jako prodejce na Amazonu, máte ještě jeden plus! Nepřicházíte o peníze, i když na Amazonu zrovna nejste, protože jste jeli na výlet s rodinou. Zákazníci totiž stále nakupují, objednávku příjme a odešle Amazon a vám jen přijdou peníze na účet! Podpora na Amazonu za vás řeší i reklamaci a dotazy zákazníků. Ale dnešní svět nefunguje za «děkuji», proto je tato služba zpoplatněna. Samozřejmě nejde to do nekonečna, jakožto prodejce musíte mít dohled a přehled ?

3. Příjem si stanovujete sami

Jak? Je na vás kolik chcete svému podnikání na Amazonu věnovat úsilí, času a financí. Můžete prodávat pouze jeden produkt, který vám hodí pár desítek tisíc měsíčně. Taky ale můžete prodávat produktů kolik chcete. Potom byste si přišli na pár stovek tisíc až miliónů. Je dobré se vše naučit na prvním produktu a postupně dle zkušenosti si jich přidat víc.

4. Začátečníci jsou vítány

Nikdo učený do Amazonu nespadl. Všichni začínali jako začátečníci a postupně se dopracovali na profíky. Není tam přijímací řízení a není to pro vyvolené. Spousta prodejců začínali s minimálními financemi a navíc při zaměstnání. Všechno jde. Tady na Amazonu ano. A pokud nevíte, jak na to a nechcete strávit stovky hodin na internetu hledáním si návodů a materiálů, dali jsme vše do našeho kurzu. Od začátku až dokonce vás provedeme a zaškolíme.


5. Nepotřebujete nabušenou kasičku ani miliónové spoření

Některé podnikání si žádá vysoký kapitál. Ideálně milión nebo půl do začátku. Ale pokud jste v zaměstnání, doma s dětmi, nebo čerstvě po škole, jednoduše ty peníze nemáte. Byli jsme ve stejné situaci a máme pro vás tipy. Jak vybrat správný produkt, aby to nevyšlo na majlant a ještě to vyšlo a nedostali jste se do minusu ?


6. ZKUŠENOSTI A VĚDOMOSTI

Za zkušenosti a vědomosti se dnes platí zlatem. Hlavně je to něco, co už nejde vzít zpátky. Jednou se to naučíte, a i když se něco přihodí, víte, že to dokážete znovu rozjet a postavit na nohy. Hlavně se nebát chyb, překážek. Ty budou vždy. Co se tedy na Amazonu naučíte?

* celý proces výběru vhodného produktu
* hledání a komunikace s dodavatelem
* tvorba listingu
* marketing
* tvorba listingu produktu (popisky a nastavení)

Získáte systém «vše v jenom», který pak můžete využít v prodeji na jakékoliv platformě.


Na co se připravit a s čím počítat?

Každá mince má dvě strany, že? Nic není růžové, snadné a navždy. S čím počítat?

PŘEKÁŽKY přijdou. VYTRVALOST musíte mít. PRAVIDLA respektovat a dodržovat.

Překážky jako zpoždění dodávky zboží od dodavatele, špatná zákaznická recenze a další podobné věci. Jsou to problémy, které budete muset řešit, tak se na to připravte.

Vytrvalost. Není v naší moci vám slíbit, že na poprvé to vyjde. I nám to nevyšlo. Ale byla to jen výzva. Záleží totiž o vašem přístupu k problému. Buď k tomu přistoupíte tak, že to byla chyba a nikdy víc. Anebo vám to nedá a půjdete do toho znovu. Jako my ? Jsou totiž věci, které neovlivníte – může se objevit konkurent s lepší cenou, dodavatel pošle nízkou kvalitu produktů a vás budou bombardovat negativní recenze apod. Buďte na to připravení. Známe celou řadu lidí, kterým první produkt nevyšel a přesto se dnes Amazonem luxusně živí.

Pravidla. Amazon vám dává přístup k desítkám milionů zákazníků. To samozřejmě nedělá jen tak. Kromě poplatků, které v průměru činí 25-30% prodejní ceny, je třeba dodržovat jeho pravidla. Je to logické – prodejců, jako jste vy, jsou na Amazonu stovky tisíc, ne-li miliony. Bez pravidel by se z internetového giganta stala za pár dní kůlnička na dříví.


Pár slov na závěr

Samozřejmě rozhodnutí, zda podnikat nebo ne, je na každém z nás. Někomu vyhovuje víc zaměstnání a někomu zas podnikání. Z naší zkušenosti bychom už nikdy neměnili. Samozřejmě byly a stále jsou časy, kdy to není jednoduché, ale stojí nám to za to. Podle nás, Amazon je skvělá příležitost pro začátečníky. Nepotřebujete velkou investici na začátek a stačí pár měsíců, než se vám investice vrátí zpátky. Hlavně po spuštění produktu, strávíte pár hodin týdně prodejem, pokud máte jeden produkt. Můžete to zvládat při studiu, na mateřské i při svém zaměstnání.


Pro někoho to byl pouhý sen a teď je to pro ně skutečnost. Výsledky našich studentů:

Začněte podnikat na Amazonu

Jste připraveni udělat životní krok a začít svou podnikatelskou dráhu přímo na největším e-shopu na světě jakým je právě Amazon Prodávat produkty do celého světa a vytvořit světem uznávanou značku. Ano, tohle vše Amazon umožňuje novým prodejcům, jako jste právě vy.

@selleracademy

Vzdělávejte se na našem instagramu

SellerAcademy

Svoboda, úspěch, růst, prosperita.
Ať z pláže nebo z tvé kanceláře. Pracuješ odkudkoli a kdykoli. Čas pro sebe nebo pro rodinu.

© 2020 selleracademy.cz | Tento kurz podléhá autorským právům.