SellerAcademy
Chcete úspěšně prodávat své produkty na Amazonu? Máte jedinečnou možnost využít našeho know how.

Poplatky za prodej produktů na Amazonu

Amazon umožňuje příležitost každému prodávat své produkty na jeho e-shopu. Má pro to skvělý systém a Vám stačí pouze začít. Jenže dříve, než začnete s prodejem, tak byste měli znát náklady na provoz podnikání na Amazonu.

Náklady na prodej na Amazonu závisí na tom, jaký prodejní plán si zvolíte. Máte možnost vybrat si mezi individuálním a profesionálním plánem. Každý má své výhody a nevýhody, záleží spíše na tom, v jaké fázi prodeje se zrovna nacházíte.

Jako začátečník v podnikání na Amazonu pro Vás bude prioritou založit si individuální účet. Je to z toho důvodu, že tento plán neobsahuje žádné měsíční poplatky narozdíl od toho profesionálního. Ovšem jsou zde jiné náklady a omezení, které byste měli znát.

Poplatky v případě Individuálního plánu:

  • Žádné měsíční předplatné
  • $0.99 poplatek za každou prodanou položku (Referral fee)
  • Variabilní závěrečný poplatek (Pouze produkty z kategorie média)

Poplatky v případě Profesionální plánu:

  • Měsíční poplatek 39,99 $
  • Poplatek za každou prodanou položku (Referral fee)
  • Variabilní závěrečný poplatek (Pouze produkty z kategorie média)

Prodejci, kteří platí měsíční poplatek $39,99 za profesionální účet, NEMUSÍ platit poplatek 0,99 $ za prodanou položku.

Individuální plán se vyplatí pouze v případě, že prodáváte méně než 40 kusů za měsíc. To je totiž hranice, kterou v individuální plánu nemůžete překročit. Dle mého názoru je 40 kusů měsíčně extrémně malé číslo. Pokud máte problém překročit tuto hranici a chcete nastartovat prodeje na Amazonu, tak mám pro Vás kompletní návod, jak prodávat tisíce produktů měsíčně.

Pokud už prodáváte více než 40 produktů za měsíc, pak je pro Vás vhodný profesionální účet.

Jsou nějaké další poplatky?

Toto jsou veškeré poplatky, pokud se rozhodujete odesílat své produkty sami (FBM). Pokud se ale chcete zbavit zbytečné práce jako je balení produktu, skladování, odesílání a reklamace, tak je pro Vás skvělou možností využít služby FBA Amazon, která za Vás všechnu práci udělá. Ovšem nedělá to zadarmo a náklady za tuto službu a hlavně se projevují ve formě poplatků za prodaný produkt.

Ničeho se nebojte, jsou téměř nulové ve srovnání s potenciálem výdělku na Amazonu.

Pokud chcete využít služby FBA, která Vám plně automatizuje podnikání na Amazonu, tak jsou zde další poplatky, které je potřeba zmínit.

Za využití služby této služby se platí. To znamená, že za každý produkt, který prodáte Vám bude stržen poplatek v určité výši.

Výše poplatku závisí na faktorech jako je:

  • Váha předmětu
  • Manipulační poplatky
  • Balení a odesílání
  • Náklady na skladování

V podstatě to závisí na tom, jak je produkt těžký, jak dobře se s ním manipuluje a zároveň je důležitá jeho skladnost. Proto doporučujeme vyhledávat produkty podle kritérií, které zajistí co nejnižší poplatky a vysoké zisky.

Na Vás je, abyste našli produkt, který bude profitabilní ipřesto, že využijete službu FBA Amazon.
Pomocí kalkulačky přímo na stránkách Amazonu si můžete vypočítat, jaké reálné náklady na produkt a zisky budete mít.

m tak můžeme uzavřít kapitolu nákladů na provoz podnikání. Věřím, že jsem popsal v tomto článku to důležité, co Vás ohledně nákladů zajímá. Amazon a jeho hodnota samotného e-shopu stále roste. Proto si troufám říci, že příležitost začít prodávat na Amazonu je tady. Pokud chcete začít s Amazonem, tak máte jedinečnou možnost využít spoupající trendu.

Poznámka: Pokud začínáte teprve s prodejem na Amazonu, tak při registraci sellercentrály na Amazonu budete nuceni zaplatit poplatek ve výši 39,99$.

Je to z toho důvodu, že Amazon při zakládání této centrály automaticky založí profesionální plán, který má měsíční poplatky ve výši $39,99.

Vaším úkolem je po registraci změnit profesionální plán na individuální, abyste se vyhnuli zbytečným nákladům. Platí to pouze v případě že začínáte s prodejem a teprve se orientujete v sellercentrále. Přidávám zde video, kde najdete návod, jak změnit svůj prodejní plán.

Začněte podnikat na Amazonu

Jste připraveni udělat životní krok a začít svou podnikatelskou dráhu přímo na největším e-shopu na světě jakým je právě Amazon Prodávat produkty do celého světa a vytvořit světem uznávanou značku. Ano, tohle vše Amazon umožňuje novým prodejcům, jako jste právě vy.

@selleracademy

Vzdělávejte se na našem instagramu

SellerAcademy

Svoboda, úspěch, růst, prosperita.
Ať z pláže nebo z tvé kanceláře. Pracuješ odkudkoli a kdykoli. Čas pro sebe nebo pro rodinu.

© 2020 selleracademy.cz | Tento kurz podléhá autorským právům.