SellerAcademy
Chcete úspěšně prodávat své produkty na Amazonu? Máte jedinečnou možnost využít našeho know how.

Z fabriky na cestu kolem světa

Už je tomu 6 let, když jsem se rozhodl, změnit svůj život. Za 6 let se toho hodně změnilo, já jsem se změnil. Rozhodl jsem se sdílet svůj příběh, protože sám vím, že je hodně lidí v podobné situaci. Třeba to někomu z vás pomůže na vaší cestě.

Mám maturitu, ale co dál?

Těsně po maturitě jsem zažil zlomový bod. Věděl jsem, že vysoká škola a kariéra ve firmě, není pro mě. Nechtěl jsem následovat zbytek svých spolužáků a dělat stejné věci, které se od společnosti očekávali. Nevěděl jsem, co budu dělat dál. Asi nekteří z vás mi také dáte za pravdu, že ve 20 letech je ještě příliš brzy vědět, kdo jste a co chcete v životě dělat. Sbíráte spíš seznam toho, co nechcete. A mít nechtěnou předurčenou budoucnost na následujících pár let, jsem nechtěl. Jediné, co jsem se rozhodl následovat, byla moje touha po svobodě. Už od dětství jsem snil o tom, že budu podnikat a díky tomu budu svobodný. Bohužel v té době se ještě nic nevyskytlo a já jsem se nechtěl uvrtat ve fabrice, nebo někde v kanceláři.

 

Ptal jsem se sebe „Proč někteří stráví život v zaměstnání a jiní si ho užívají, cestují a dělají věci, které je baví?“
„Jak se můžu dostat na druhou stranu?“

 

Jednoho dne jsem objevil článek o Novém Zélandu. Myšlenka o odjezdu na Zéland, mě úplně pohltila. Nevadila mi představa toho, že většinu času budu pracovat. Stále mě to přibližovalo k mému snu – být svobodný a vidět svět. A v tu chvíli to bylo nejlepší řešení. Odjet, pracovat, následně začít podnikat. Začal jsem googlit a zjišťovat si informace o zemi a jak se tam můžu dostat. Dopátral jsem se k tomu, že pracovní víza jsou omezené a dávají se jen jednou za život. Neváhal jsem a udělal jsem všechno potřebné k žádosti. Netrvalo to dlouho a přišla mi kladná odpověď. Dostal jsem vízum! Byla to chvíle, která mi změnila život.

 

Životní rozhodnutí, které mi změnilo život

Slíbil jsem si, že udělám všechno pro to, abych se na tu druhou stranu dostal. A tak jsem přišel k rodičům s novinkou, že za necelý rok odlítám na Zéland. Asi si říkáte, že to není úplně jednoduché a možná trochu i bláznivé. Ale co jsem mohl ztratit? Měl jsem pocit, že sezením doma se nic nezmění, tak proč to nezkusit? A tak jsem tomu vykročil naproti.

Poté přišel další zlomový bod. Neměl jsem dostatek peněz a musel jsem si je na cestu vydělat. Jediná možnost pro mě byla fabrika. Místo, ke kterému jsem měl vždy zášť ze dřívějška, kdy jsem tam strávil 5 let na brigádách při škole. Určitě někdo z vás někdy zažil podobné. Nutit se do věcí, které vám absolutně nedávají smysl. Děláte to jen pro peníze.

Ale nějakým způsobem jsem si musel vydělat 80 000 na cestu s sebou. První investice do auta, ve kterém jsem plánoval žít a cestovat. Plus jsem potřeboval nějak přežít první měsíce. A tak jsem se rozhodl, že naposledy půjdu do fabriky. Byl to nejdelší půl rok mého života.

Můj kalendář odpracovaných dní, bylo to nekonečné

Můj kalendář odpracovaných dní, bylo to nekonečné

Udělal jsem si i nástěnku, kde jsem každý den odškrtával odpracovaný den. Tak jsem viděl, kolik mi ještě zbývá dní, než odletím a kolik celkem jsem toho odpracoval. Při každém pohledu na nástěnku jsem se viděl v autě u oceánu, a to mi dávalo sílu jít dál.

Při každodenních směnách, pípání kartičky u vrátnice při příchodu mi docházelo, jak velký otrok jsem. Dělal jsem práci, která mě absolutně nebavila. Počítal jsem minuty, až si pípnu u východu. V tom všem jsem si každý den sliboval, že udělám všechno pro to, abych do práce už nikdy nemusel. Nechtěl jsem být otrokem a pracovat jen pro složenky, otročit pro peníze. Definice mého štěstí rozhodně nespočívala v této představě. Už v té době mi nedával smysl vzorec typu „Po-pá práce a o víkendu párty. Odpočinek. A potom opět dokola“ Pořád jsem před spaním přemýšlel nad tím, jak to všechno změním. Najdu způsob žít život tak, abych si ho užíval. Ne přežíval.

A tak to uteklo a já už jsem seděl v letadle. Úplně poprvé v životě jsem letěl a hned na druhou stranu zeměkoule. Nechal jsem celý svůj starý život na pražském letišti. S nadšením a malým strachem jsem si zapínal pas na sedačce letadla. Honily se mi hlavou myšlenky, jak se všechno od té chvíle změní. Byl jsem rád, že jsem obětoval půl roku života tomu, abych potom zažil jiné věci. O kterých se mi popravdě v Česku ani nesnilo.

Moje dobrodružství mohlo začít

Hned po příletu jsem si pořídil auto, ve kterém jsem celý rok a půl žil. Našel jsem si práci a ve volnu jsem cestoval. Byl jsem jak znovu zrozený. Sice daleko od rodiny a přátel, na které jsem byl tolik zvyklý. Ale díky dnešním technologiím jsme se viděli na Skypu celkem často. Taky bych dodal fakt, že pokud odjedete na delší dobu, poznáte pravé přátele. S nimi kontakt nikdy neztratíte.

A zážitky? Ty nejdou popsat. Musíte je zažít. O tom je cestování. Objevujete hlavně sebe, zjišťujete svoje slabiny a naopak svojí sílu. Ta příroda a zážitky jsou jen takový bonus. Ale každý to může mít samozřejmě trochu jinak.

Práci na sadech nikdy nezapomenu

Můj domov na kolech

Mohl jsem spát opravdu kdekoliv

Každý týden jsem si užíval výhledy a čerpal energii

A já jsem věděl, že co nevidět dostanu nápad na podnikání.

První rok jsem strávil prací. V sadech, úklidy a opět sady. Až když jsem to nejméně čekal, přišla mi zpráva od kamaráda. Nápad na podnikání. Amazon. Nevěděl jsem o tom nic, a tak jsem opět googlil. Zjišťoval. Příběh o tom, jak jsem začal podnikat na Amazonu a spustil ho v autě připojený na wifi z telefonní budky, povím v příštím článku.

 

Na závěr bych chtěl jen podotknout pár významných věcí, které jsem se z toho roku – dvou naučil a co mi to dalo.

✓ Nedělej to, co se od tebe očekává, pokud s tím ty nesouhlasíš.
✓ Definuj si svoji vizi, představu štěstí. Svůj cíl.
✓ Obětuj svůj čas a úsilí, aby ses k tomu přiblížil co nejvíce to půjde. 

Začněte podnikat na Amazonu

Jste připraveni udělat životní krok a začít svou podnikatelskou dráhu přímo na největším e-shopu na světě jakým je právě Amazon Prodávat produkty do celého světa a vytvořit světem uznávanou značku. Ano, tohle vše Amazon umožňuje novým prodejcům, jako jste právě vy.

@selleracademy

Vzdělávejte se na našem instagramu

SellerAcademy

Svoboda, úspěch, růst, prosperita.
Ať z pláže nebo z tvé kanceláře. Pracuješ odkudkoli a kdykoli. Čas pro sebe nebo pro rodinu.

© 2020 selleracademy.cz | Tento kurz podléhá autorským právům.